Spektakle

Seks dla opornych, Michele Riml

reżyseria Marek Ślosarski

Seks dla opornych to teatralny hit. Został zrealizowany na deskach światowych teatrów kilkaset razy. Zawsze grany przy nadkompletach widowni. Sztuka kanadyjskiej dramatopisarki, Michele Riml, posiada wszystkie walory dobrej komedii: absurd, błyskotliwe dialogi, dobre tempo i temat... bliski życiu.

Ona i On, Henry i Alice. Małżeństwo w dojrzałym wieku, z 25-letnim stażem. Prowadzą stabilne i niestety dość przewidywalne życie rodzinne. Praca, dom, praca, dom, a - i jeszcze dzieci. Gdzie w tym wszystkim miejsce, czas i chęć na porywy namiętności, na wzniecenie płomienia pożądania w dogasającym już ognisku małżeńskiego pożycia. Ratunkiem może okazać się czas spędzony tylko we dwoje, w przyjemnym, modnym i niestety bardzo drogim hotelowym pokoju. Skazani tylko na siebie, to znaczy cieszący się z bycia tylko w swoim towarzystwie, postanawiają zawalczyć o odbudowanie bliskości.

Wsparciem ma być „Seks dla opornych”. Przewodnik, podręcznik niezbędny w każdym związku. Małżonkowie podążając za wskazówkami zawartymi w książce próbują poszukać tego, co jeszcze ich łączy. Czy poradnikowe recepty pomogą im uratować związek i na nowo rozpalić wygasłą namiętność? A może okaże się, że w miłości najbardziej liczy się coś zupełnie innego?

 

PREMIERA: 10 lutego 2024


Michele Riml, przekład – Hanna Szczerkowska, reżyseria – Marek Ślosarski, scenografia – Aleksandra Idowiak (ASP, Kraków), muzyka – Michał Walczak, slajdy – Piotr Dłubak, asystent reżysera – Andrzej Rospondek, realizacja nagrań – Zbigniew Perliński (Studio Nagrań "Perła"), plakat – Joanna Ambroz

 

Wystawienie za zgoda Autorki i w porozumieniu z Marquis Literary (Colin Rivers) www.MQlit.ca ;

Pierwszymi producentami sztuki SEKS DLA OPORNYCH były : Belfry Theatre (Victoria, BC) oraz Arts Club Theatre Company (Vancouver , BC);

Obsada

 

Obsługa techniczna

Dźwięk – Piotr Czok

Światło – Krzysztof Walczyk

Fryzjerstwo, charakteryzacja – Ewa Chłód

Rekwizyty – Grzegorz Gut

Obsługa sceny – Jacek Celiński


Recenzje i artykuły