Spektakle

Polowanie

reżyseria Piotr Pacześniak

Co to znaczy być dobrym synem? Czego ojcowie mogą wymagać od własnych dzieci? Czy życie człowieka warte jest więcej niż życie zwierzęcia? Czy może każdy z nas tak naprawdę jest myśliwym, który nie przestaje polować nawet przy rodzinnym stole?

Witold otrzymuje upragniony złoty medal zasług łowieckich, a do rodzinnego miasta z okazji ceremonii po długiej nieobecności powraca jego syn, Łukasz. Świętują na kolacji w willi Rudzkich, przyjaciół rodziny. Następnego dnia mają udać się na polowanie. Szybko okazuje się, że obecność Łukasza nie jest pożądana, a relacje między Witoldem, jego żoną Barbarą, Rudzkim i jego żoną Natalią składają się z niedopowiedzeń, przemilczeń i pozorów. Kameralna historia o zagubionych i samotnych ludziach tkwiących niewoli powielanych z pokolenia na pokolenie wzorców męskości i kobiecości. Historia o ludziach, którzy otwartość, szczerość i bezinteresownosć uczuć wymienili na luksus i władzę, a wzajemne wsparcie i słuchanie zastąpili niekończącą się i bezwzględną rywalizacją.

 

PRAPREMIERA: 7 października 2023

Czas trwania: 80 minut (bez przerwy)

Spektakl dla widzów od 16. roku życia


Ishbel Szatrawska, reżyseria i adaptacja – Piotr Pacześniak, scenografia – Łukasz Mleczak, kostiumy – Zoya Wygnańska, muzyka – Michał Zachariasz, choreografia – Krystyna Lama Szydłowska, reżyseria świateł – Monika Stolarska, asystent reżysera – Andrzej Rospondek
 
Obsada
 
Obsługa techniczna

Dźwięk, multimedia – Piotr Andrzej Całus

Światło – Przemysław Bielawski

Fryzjerstwo, charakteryzacja, garderoby – Ewa Chłód, Ewa Gut, Ewa Michalak

Rekwizyty – Oskar Nowak, Grzegorz Gut

Obsługa sceny – Jacek Celiński, Zbigniew Dulnik, Dariusz Haładus, Paweł Kużdżeń, Bartłomiej Odwaga


Recenzje i artykuły


Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej
Logo OKnWPSW
20 lat IT
MKiDN