Aktualności

Zapraszamy na spektakle z okazji Dnia Dziecka

Zapraszamy na spektakle z okazji Dnia Dziecka

Teatr im. A. Mickiewicza zaprasza na spektakle

z okazji Dnia Dziecka

Kometa nad Doliną Muminków

Życie w Dolinie Muminków jest szczęśliwe i spokojne. Bohaterowie spacerują po okolicy, nurkują w morzu, bawią się oraz zbierają perły. Sielankę zakłóca informacja o zbliżającej się w kierunku Ziemi wielkiej komecie. Tylko jak ona wygląda? Jaki ma kolor i kształt? Kiedy dotrze do Doliny? Jak będzie wyglądał przebieg zderzenia komety z naszą planetą? Pod wpływem Piżmowca, Muminek i Ryjek podejmują odważą decyzję: żegnają się z rodzicami i na tratwie wyruszają do Gór Samotnych. Chcą odnaleźć tajemnicze Obserwatorium oraz porozmawiać z Profesorem. Przecież on wszystko wie!

Ich wyprawa jest pełna niesamowitych przygód. Pełni entuzjazmu mali bohaterowie dzielnie pokonują przeszkody, aby w końcu dotrzeć do wyznaczonego celu. Po drodze poznają nowych przyjaciół: m.in. mieszkającego w namiocie kawosza Włóczykija, znawcę wodnych owadów Paszczaka oraz urocze rodzeństwo Migotków.

Jak zakończy się wędrówka małych przyjaciół? Czy bohaterowie zdołają uratować rodzinną Dolinę?

Zapraszamy 30 i 31 maja (wtorek, środa), godz.10.00

Po spektaklu sesja foto z aktorami !

 

Jaś i Małgosia

Historia o Jasiu i Małgosi należy do klasyki bajek dla dzieci. Robert Dorosławski - autor scenariusza (opracowanego wg J. i W. Grimmów) i jednocześnie reżyser spektaklu - opowiada nam bajkę na nowo. Jest to rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja znanych motywów, że szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem świetnej zabawy!

01 czerwca  (czwartek), godz.9.00 , 11.00

Bilety na spektakle dopołudniowe w cenie – 20 zł , opieka – 1 zł

Czas trwania spektaklu- 70 minut /bez przerwy/

Spektakl "Jaś i Małgosia" 01.06 o godzinie 18.00 z poczęstunkiem


bilety w cenie - 25 zł

 

 

Roszpunka

na motywach baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów

 

scenariusz, reżyseria – Robert Dorosławski, scenografia – Agata Pinkosz,

Historię Roszpunki zna prawie każdy. Piękna dziewczyna o długich włosach, czarownica, która zamyka ją w wieży i młody książę, który się w niej zakochuje. Tym razem wszystko jednak wygląda inaczej. Czarownica chce oczarować jednego z jurorów w konkursie piosenki. Niestety jej skrzeczący głos nie zapewni jej wygranej, ale… przecież Roszpunka pięknie śpiewa!

Festiwal prowadzony przez przebojowego DJ’a Pokrakę to tylko początek przygód. Okazuje się bowiem, że ojciec Roszpunki jest sławnym gwiazdorem, a doktor leczący jej matkę potrafi przepowiadać przyszłość! Czarownica, by wygrać, nie cofnie się nawet przed oszustwem. Na szczęście miłość i tutaj w końcu zwycięży, ale jak to się stanie... zobaczcie sami! Muzyka na żywo!

 

02.06 (piątek), godz. 9.00 i 11.00, 14.06 (środa), godz.10.00, 16.06 (piątek), godz. 18.00

Bilety w cenie – 20 zł, opieka – 1 zł (tylko dla grup dopołudniowych)

Czas trwania spektaklu – 1 godz. 15 minut (bez przerwy)

 

Więcej informacji na www.teatr-mickiewicza.pl

Informacje i zamówienia przyjmuje Dział Promocji (34) 372 33 27 (47, 57), Kasa Teatru 372 33 06