Aktualności

Być jak Kazimierz Deyna. POŻEGNANIE Z TYTUŁEM!

Być jak Kazimierz Deyna. POŻEGNANIE Z TYTUŁEM!

Słodko-gorzka opowieść o losach trzydziestokilkuletniego Polaka, który urodził się w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzelił pamiętnego gola w meczu z Portugalią.

Gabriel Gietzky: "Ja widzę wspólnotę Paczochy i Woody'ego Allena w patrzeniu na rzeczywistość. Być jak Kazimierz Deyna nie rozlicza polskich grzechów, nie rozdrapuje narodowych ran, ale patrzy na historię z pozycji absurdalno - ironicznych"

„Wszystko zaczęło się pewnej pochmurnej soboty dwudziestego dziewiątego października 1977 roku", kiedy Deyna strzelił niezapomnianego gola w meczu z Portugalią a główny bohater właśnie się narodził. Wraz z nim podążamy przez życie. Charaktery i sytuacje, które skądinąd znamy przedstawione są tutaj w groteskowym ujęciu, bo "Być jak Kazimierz Deyna" to  słodko - gorzka opowieść  o dzieciństwie, dorastaniu, miłości, życiowych wyborach, poszukiwaniu własnej drogi... a wszystko to z historią, polityką i oczywiście futbolem w tle!

Obsada:

Bohater - Michał Chorosiński (gościnnie) , Ojciec - Waldemar Cudzik , Matka - Iwona Chołuj , Dziewczyna - Teresa Dzielska , Siostra - Sylwia Karczmarczyk- Bartnikowska, Dziadek - Michał Kula, Nauczycielka Języka Polskiego - Małgorzata Marciniak , Wykładowca Na Wyższej Uczelni, Dyrektor Zamknięty W Człowieku-  Agata Ochota – Hutyra, Ksiądz - Antoni Rot, Banan - Sebastian Banaszczyk Rudy - Bartosz Kopeć 

Pożegnanie z tytułem 27 marca 2017 r. godz. 12.00 i 19.00

Premiera – 8 września 2012 r.

czas trawnia spekatklu 1 h. 30 min. bez przerwy

WYRÓŻNIENIA/KONKURSY:

 - PLEBISCYT ZŁOTA MASKA 2012 -  Gabriel Gietzky zostal nominowany za reżyserię spektaklu "Być jak Kazimierz Deyna" Radosława Paczochy w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie oraz spektaklu "Mewa" Antoniego Czechowa w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

- Spektakl wziął udział w 19. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Galeria